En Uygun Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

İnsanlar sigortacılık konusunda zaten tam anlamı ile bilinçlenmiş değil. Sigortanın yararları ve gerekliliği konusunda ülke olarak daha çok yol almamız gerekiyor. Ancak bir kısım insanlar biraz da olsa çıkarlarını ilgilendiren yeni uygulamalar gördüklerinde buna yaklaşıyorlar ama bu defa da fazla ücret ödemekten kaçınıyorlar. En düşük primi hangi sigorta şirketinin talep ettiğini aramaya başlıyorlar.

Oysa primden önce bakılması gerek birçok nokta var. Bir tamamlayacı sağlık sigortasının uygun olması demek, sadece düşük prim talep ediliyor olması demek değildir.

Herşeyden önce sigorta şirketinin seçimi önemli bir noktadır. Sigorta şirketi sıkıntılı bir durumda sigortalının çıkarlarını düşünecek midir yoksa sadece para kazanmaya mı bakacaktır? Kaliteli hizmet vecek midir yoksa sadece sigortalı saysını artırmaya, dolayısıyla prim toplamaya mı çalışmaktadır? Hasar ödemelerinde hızlı olabilecek midir, ihtiyaç durumunda hızlı davranabilecek midir yoksa ağırdan alarak sigortalıyı sıkıntıya sokacak mıdır? Bu sorulara cevap bulmak o kadar kolay değildir, ama bu işin uzmanlarından destek alınırsa onların mutlaka olumlu olumsuz görüşleri olacaktır.

Sigorta şirketlerinin anlaşmalı olduğu hastaneler ve sağlık kuruluşları ağının büyüklüğü de önemli bir noktadır. Sigorta şirketlerinin web sitelerinden bu bilgiye ulaşılabilir. Hizmet ağının genişliği sigortalının menfaatinedir.

Önemli bir başka nokta sigorta şirketinin verdiği güvencelerin neler olduğu ve ne miktarlarda tazminat ödeyecekleridir. Bu konu fazla prim ödememek için en önemli konudur. Çünkü gerçekten ihtiyaç duyulmayacak çok sayıda güvencenin alınması, o kadar fazla prim ödemek demektir. Aynı şekilde anlamsız şekilde tazminat tutarlarını yüksek tutmak da yine fazla prim ödemek demektir. Bir tamamlayıcı sağlık sigortası priminin uygun olması, poliçe ile gerçekten ihtiyaç duyulacak güvencelerin alınmasına ve makul limitlerin belirlenmiş olmasına bağlıdır.

Herşeye rağmen sigortacılık konusu ince hesapların olduğu ve kolayca gözardı edilebilecek noktalar içeren bir konudur. Bu yüzden de en uygun tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırırken bu işi bilenlerden destek alınması yararlıdır.

Hangi sigorta şirketinin tamamlayıcı sağlık sigortası poliçe primlerini düşük tuttuğu konusunda, sigorta.com.tr web sitesinin deneyimli yöneticileri ve çalışanlarından daha fazla açıklayıcı bilgi alabilirsiniz.