Sigorta Sorgulama

Sigorta sorgulama artık günümüzde çok kolay. Sigorta sorgulama hizmeti müşterilerine herhangi bir sigorta acenteliği şirketinden sağlanabilir, özellikle acentelerin müşterilerinin tüm poliçe ve diğer bilgilerine tramer üzerinden ulaşabilmektedir. Sigorta sorgulama konusunda sizleri hiçbir şekilde sıkıntıya düşürmeden en iyi şekilde yardımcı olan acenteler, farklı poliçeleri sizlerin yerine kontrol etmekteler. Trafik, konut, iş yeri, nakliyat ve daha birçok konuda sorgulama işlemleri için yardımcı olan acenteliğimizde önceklikle müşterimiz olarak bu yardımları talep edebilirsiniz. Eğer internete erişme şansınız varsa ki muhtemelen vardır; bu konuyla ilgili herhangi bir internet sitesine girip ''TC Kimlik No ve Diğer Bilgileriniz'' ile birlikte rahatlıkla sitemizin iletişim bölümünden Sigorta.com.tr web sitesi uzmanlarına ulaşabilirsiniz. 

www.sigorta.com.tr ekibi olarak sizlere sunduğumuz avantajları her şekilde anlatma ihtiyacı duymaktayız. Sigorta konusunda kafanızda asla soru işaretleri bırakmamak adına, öncelikle sitemizi detaylı bir şekilde incelemenizi rica ediyoruz. Sigorta işlemlerinden tutun, sigorta primlerine kadar her şeyi fazlasıyla bulabileceğiniz makalelerimiz mevcuttur. Sigorta sorgulama konusunda dahi, sizleri yormama adına; internet üzerinden bilgilerinizi girmenizi gerektirmeden, sadece bir telefonunuz ile bu hizmeti ayağına kadar getiren bir ekibe ve vizyona sahibiz. Hangi konu olursa olsun, sadece bizi aramanız ve sıkıntınızı belirtmeniz yeterlidir; yüksek öğretim görmüş ve alanından uzman arkadaşlarımız tarafıdan, her konuda en doğru şekillerle yönlendirileceğinizden şüpheniz olmasın.

Bu arada konuyu bitirmişken, ayrıca bir konuda size bilgi vermek istiyorum ve muhakkak bu konuda dikkatli olmanızı önermekteyim. Kasko poliçeleri ek teminatlarla zenginleştirilmiştir. Kendi aracımızın hasarı dışında, aracımızı kullanırken, kusurumuzdan dolayı üçüncü şahısların mallarına, bedenlerine, sağlıklarına, karayollarına ve tesisatlarına zarar verebiliriz. Bu zararları öncelikle trafik sigortası diye bilinen, zorunlu mali mesuliyet poliçeleri karşılar. Trafik sigorta poliçe limitleri sanayi ve ticaret bakanlığı tarafından belli zamanlarda yükseltilirse de genelde yetersiz kalırlar. Bu yetersizliği tamamlamak için kasko poliçelerinin içine ihtiyari mali mesuliyet teminatı eklenir. Bu eklenen teminatlar bazı sigorta şirketlerinin kasko poliçelerinde primi düşük çıkartmak için çok küçük bir bedelle eklenir. Bazılarında bu bedeller gerçek bir koruma için önemli seviyelerdedir. Aracımız içinde bulunan kişiler gerek bizim kusurumuzdan gerekse üçüncü şahısların kusurlarından dolayı bedenen zarar görebilirler hatta vefat edebilirler. İşte bu durumlarda kasko poliçesinin içine ek teminat olarak konulan koltuk sigortaları diye bilinen ferdi kaza teminatı devreye girer. Bu ek teminat bedellerinin yüksek olup olmadığı, tedavi masraflarının da karşılanıp karşılanmadığı incelenmelidir.

Kasko poliçeleri aracın orijinal olan, yani fabrika çıkışında var olan müzik sistemini ve aksesuar çıkışında var olan müzik sistemini ve aksesuarlarını da koruma altına alır. Ancak değişen müzik sistemi ve aksesuarlarla araç da bulunan TV, telefon gibi cihazların poliçe kapsamına alınması gerekir. Ayrıca poliçelere teminat yelpazesini genişletmek için, hukuksal koruma ve asistans hizmetleri eklenir. Asistans hizmetleri günümüzde kasko poliçelerinin tamamına yakınında uygulanmakta olup, hizmet içeriği olarak farklılıklar gösterirler. Asistans hizmetler içeriğinin ayrıntılı olarak incelenmesi gerekir. Ayrıca anlaşmalı servis istasyonlarının araç markanızın yetkili servis istasyonu olmasına ve yurdumuzun her ilinde olup olmadığını inceleyin, bu ve diğer koşullar için tüm detayları en ince ayrıntısına kadar incelemenizde yarar vardır.