• aegon.jpg
 • aig-sigorta.jpg
 • ak-sigorta.jpg
 • allianz-sigorta.jpg
 • anadolu-sigorta.jpg
 • aviva-sigorta.jpg
 • demir-sigorta.jpg
 • doga-sigorta.jpg
 • generali-sigorta.png
 • groupama-sigorta.jpg
 • hdi-sigorta.jpg
 • koru-mutuel-sigorta.jpg
 • mapfre-genel-sigorta.jpg
 • ray-sigorta.jpg
 • sbn-sigorta.jpg
 • sompo-japan-sigorta.jpg
 • yapi-kredi-sigorta.jpg
 • zurich-sigorta.jpg

Nakliye Sigortası

Bir mal, bir yerden bir yere taşınırken bir takım tehlikeler karşısında zarar görebilir. Bu taşınma işleminin hangi nakil aracı ile yapıldığının bir önemi yoktur. Örneğin bir malın denizyolu ile taşınması sırasında, gemi bir başka gemiye çarpabilir, karaya oturabilir, gemide bir patlama olabilir ya da buna benzer bir nedenle gemide bir tehlike yaşanabilir ve bu sırada gemide taşınan mallar zarar görebilir.

Ya da bir malın kamyon, tır ve benzeri bir araçla karayolu ile taşınması sırasında, araç bir başka araç ile çarpışabilir, bir nedenle araç devrilebilir, araçta yangın çıkabilir veya buna benzer bir nedenle taşınan mallar zarar görebilir.

Mallar aynı şekilde havayolu ile veya demiryolu ile taşınırken de herhangi bir tehlike yaşanabilir ve taşınan mallar zarar görebilir.

Bunun dışında, hangi nakliye aracı kullanılıyor olursa olsun, halk hareketleri, grev, lokavt, kargaşa ve ayaklanmalar gibi sosyal olaylar sırasında da mallar zarar görebilir.

İşte sayılan bütün bu durumlarda, taşınan malların tamamen veya kısmen zarar görmesi durumunda, bu zararların karşılanmasını sağlamak amacı ile nakliye sigortası yaptırılmaktadır.

Bir nakliyat sigortası yaptırılırken, alınmak istenen güvencenin tanımında mutabık kalınması önemlidir. Eğer malın tamamen zarar görmesi, bir daha kullanılmayacak hale gelmesi yani malın yok olması güvence altına alınmak isteniyorda bu tam zarar görme durumudur. Buna karşılık malların kısmen zarar görmesi de güvence altına alınabilir. Bir de sadece belli başlı riskler güvence altına alınmak istenebilir. Bu durumda dar teminat söz konusudur. Ama her türlü riske karşı güvence alınmak istenirse buna da geniş teminat deniyor.

Nakliye genel anlamı ile malların bir yerden başka bir yere taşınması evresidir. Çok geniş bir alana hizmet ettiği için nakliyecilik çok önemli bir işlem olabilmektedir. Örneğin şirketlerin özel evraklarının taşınması, banka eşyalarının taşınması, özel eşyaların taşınması, tarihi eser taşımacılığı bu anlamda en fazla risk teşkil eden nakliyecilik evrelerinden birileridir. Bu taşımacılık hizmetlerinin öneminde ötürü nakliye sigortacılığı kavramı ortaya çıkmıştır. Nakliye sigortacılığında eşyaların bir yerden bir yere taşınması hususunda maksimum hassasiyet gösterilerek minimum hasar ortaya çıkması veya hiçbir olumsuzluğun ortaya çıkmaması amaçlanmaktadır.

Son derece gerekli olan nakliyecilik sigortası ile eşyalarınız güven içerisinde taşınacak ve siz bu yolla sorunsuz bir evreyi geçirmiş olacaksınız. Esasına bakılırsa nakliye taşımacılığı en eski sigortacılık alanlarından biridir, önceleri deniz taşımacılığı ile başlayan bu sigorta hizmetleri sonrasında demiryolu, karayolu şimdilerde ise hava yolu sigortacılığı ile birlikte çok farklı bir boyut kazanmıştır.

Sigortacılık hizmetinde asıl amaç ortaya çıkabilecek olumsuz durumlar karşısında minimum düzeyde hasar ile evreyi kapatmaktır. Bazen yapılan küçük bir hata bile hiç istenmeyen sonuçları beraberinde getireceği için bu anlamda riske girmeye hiç gerek yoktur. Nakliye sigortası diğer sigorta hizmetlerine oranla çok farklı içeriklere göre belirlenebilmektedir. Bu farkın en önemli nedeni ise nakliyeciliğin içeriğidir.

Örneğin deniz yolu aracılığı ile milyon dolarlık araçların taşınması aşamasında alınan önlemler veya risk durumları farklıyken bir ev taşınması esnasında yaşanacak olan risk ve kayıplar farklı düzeylerdedir. Bu sebeple nakliye sigortaları çok kapsamlı çalışma gerektiren alanlardan biri olarak değerlendirmeye tabi tutulurlar. Ülkemizde nakliye sigortalarının en çok tercih edildiği alanlar banka taşımacılığı, şirket taşımacılığı, büro taşımacılığı ve tarihi eserlerin taşımacılığı alanlarındadır. Bu önemli alanlarda olan kayıplar önemli bir risk teşkil edeceğinden bu alanlarda nakliye sigortacılığı hizmetinden faydalanmak çok olumlu sonuçları da beraberinde getirmektedir.

Diğer sigortacılık alanlarında olduğu gibi nakliye sigortacılığı alanında da çok zengin sigorta şirketi içeriği sunan firmamız ile çok olumlu bir evre yaşamış olacaksınız. Acentemizin en önemli avantajlarından biri zengin sigorta şirketi çeşitliliğimizdir.

Acentemize hizmet başvurusunda bulunduğunuz andan itibaren şirketlerimizden sigorta fiyatlandırması alınacaktır. Her sigorta şirketi bu anlamda bünyesinde bulundurduğu profesyonel hizmet veren personelleri ile risk tespiti için araştırmada bulunmaktadırlar. Bu araştırma esnasında nasıl bir sigorta içeriği belirleneceğine kanaat getirilmektedir. Böylelikle sizler bu hizmetten faydalanırken nakliyecilik hizmetleri esnasında sigortalanmış bir biçimde sorunsuz bir biçimde bu hizmetten faydalanmış olacaksınız.

Bunun yanında Ülkemizde nakliye sigortacılığı alanında en fazla yararlanılan alanlardan biri de eşya taşımacılığı yapan kurumsal firmaların her taşımacılık evresinde müşterilerine sunmuş olduğu eşya garantisidir. Kurumsal nakliyat firmaları acentemiz ile yapmış oldukları anlaşmalar ile her türlü nakliyecilik evresinde müşterilerine garanti vererek nitelikli taşımacılık hizmeti vermektedirler. İşte bu sebeple nakliye sigortacılığı son derece önemli bir hizmet silsilesidir. İster kişisel nakliyecilik hizmetlerinde isterseniz de kurumsal yapıda olan firmalarınızın her türlü nakliyecilik hizmetlerine sigortacılık hizmetlerini yerine getiren acentemiz ile çok farklı sigorta şirketlerinden fiyat teklifleri alabilirsiniz.

Firmamızın en büyük avantajı on beş farklı sigorta firması ile bağlantısının olmasıdır. Bu farklı şirketlerin her biri bir birinden farklı içeriklere sahip  sigorta hizmetler sunduğu için bu anlamda siz isteğinize ve şartlarınıza uygun sigorta şirketi ile anlaşma yaparak çok olumlu bir sonuç elde etmiş olacaksınız. son derece nitelikli bir biçimde işleyen sistemimiz ile nakliye sigortası hizmetinden maksimum derecede verim alabilirsiniz.