Gizlilik Politikası

Sigorta.com.tr sitesini ziyaret ettiğiniz ve sigorta.com.tr'nin sigortacılık ürünlerinden yararlandığınız sırada size daha uygun ve daha iyi teklifi çalışabilmemiz, sizlere en uygun değerlendirmeleri yapabilmemiz için bizlere vermiş olduğunuz kişisel yada ticari bilgilerin korunacağı iş bu "Güvenlik ve Gizlilik Politikası" aşağıdaki şartlar ile belirlenmiştir. Web sitemizi ziyaret edip kullandığınız süre içerisinde sizde aşağıdaki şartları kabul etmiş sayılmaktasınız.

1: Bilgilerin Kullanılması Esnasında Korunması

Web sitemizde teklif almak yada iletişim kurmak için doldurmuş olduğunuz tüm bilgiler SSL güvenlik sistemi ile donatılan sitemizde güvenlik açısından 3. kişilerle paylaşılması mümkün kılınmamıştır. Bu nedenle diğer kişiler tarafından bu bilgilerin görülmesi yada bilinmesi mümkün değildir. Üyelerimizden talep etmiş olduğumuz kişisel yada ticari sigortacılık bilgileri kendi ticari çerçevemizde değerlendirilir, 3. kişilerle paylaşılmaz. En uygun fiyat değerlendirmesi yapılırken sigorta şirketi tarafından istenilen bilgilerin sadece sigortacılık ile ilgili kısımları sigorta şirketine bildirilir. Bu da en uygun fiyatın çıkarılması açısından yapılmaktadır. Sigorta şirketi de gizlilik politikaları gereği bu bilgilerin 3. kişiler tarafından paylaşılmayacağını taahhüt etmektedir.

2: Bilgi Kaynakları

Müşterilerimizle ilgili elde ettiğimiz bilgiler müşterilerimize en uygun hizmeti sunmamızı ve bu hizmetlerin kalitesini sürekli olarak artırmayı temin etmeye yöneliktir. Bu bilgiler aşağıda belirtilen üç şekilde temin edilmektedir.

a. Müşterilerimiz tarafından sağlanan bilgiler

Müşterilerimiz web sitemizi kullanarak veya e-posta, faks gibi diğer yollarla bize sağladığınız bilgiler tarafımızdan alınmakta ve kaydedilmektedir. Bu yolla elde edilen bilgiler tamamen müşterilerimizin özgür iradesiyle tarafımıza sağladığı bilgilerdir. Bu bilgileri bize verip vermemek müşterilerimize kalmış bir durumdur ancak müşterilerimize daha çabuk, doğru, etkili ve kaliteli hizmet sunabilmemiz için web sitemizde sizden talep edilen bilgilerin tamamını vermenizi öneriyoruz. Ayrıca ziyaretçilerin talep ettiğini hizmetin gerektirdiği zorunlu bilgileri vermemesi durumunda talebin yerine getirilmesinin sağlıklı olamayacağı ziyaretçilerimiz tarafından dikkate alınmalıdır.

Müşterilerimizin verdiği bilgilerin doğru ve eksiksiz olması onların sorumluluğundadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermemeleri gerekmektedir. Müşteriye ait olmayan geçersiz bilgilerin doğrultusunda yapılacak olan başvuru neticesinde sigortalının haklarının poliçeye dayalı olarak tazminat veya ediminin eksik yada kusurlu olması ihtimal dahilindedir, bu nedenle eksiksiz ve doğru bilgilerle başvuru yapılması sigorta.com.tr çalışanlarının tam olarak doğru bilgilendirilmesi gerekmektedir.

b. Diğer kaynaklardan sağlanan bilgiler

Sigorta edilmiş poliçelerinizin zamanında yenilenmesi ve adres, telefon numarası gibi bilgilerinizin güncel tutulması gibi amaçlarla sigorta yaptırdığınız sigorta şirketlerinden, TRAMER ve ticaret sicili gibi kaynaklardan elde edilen bilgilerdir, bu bilgilerinde sigorta.com.tr çalışanlarına eksiksiz olarak verilmesi gerekmektedir. Hak sahipliği konusunda sıkıntıya düşülmemesi konusunda dikkatlice başvuru tamamlanmalıdır.

3. Diğer Kullanım Şartları

Yukarıda belirtilen olağan şartların haricinde web sitemizi ziyaret eden ve/veya sigorta hizmeti talebinde bulunan herkes 'Kullanıcı Sözleşmesi' bölümünde belirtilen hükümleri de okumuş ve içeriğini aynen kabul etmiş sayılır.

Gizlilik Politikası bölümlerindeki hükümler ve bu hükümlerde Sigorta.com.tr tarafından zaman zaman yapılan değişiklikler, Sigorta.com.tr ile müşteri arasında kurulan hukuki ilişkinin tamamını oluşturur ve tarafları bağlar. Karşıt bir hüküm yazılı olarak ayrıca kararlaştırılmadıkça Sigorta.com.tr'ye karşı bu hükümlere aykırı hiç bir talepte bulunulamaz ve hak ileri sürülemez.