Generali Sigorta

Generali şirketi 1831 yılında Avusturyalı tüccarlar tarafından kurulmuş ve hızla büyüyerek 1863 yılında İstanbul’da acente açmış ve sigortacılık faaliyetlerine başlamış. Birinci Dünya Savaşı yıllarında Umum Sigorta Şirketi hisselerini almış ve ismini İstanbul Umum Sigorta şirketi olarak değiştirmiş. 1989 yılına gelinceye kadar el değiştirmeler yaşanmış, bir süre acente kalmış, tekar şube olmuş ve 1989 yılında Generali Sigorta şirketi kurulmuş. Bugün Generali, İtalya’da en büyük, Avrupa’da ise üçüncü büyük sigorta şirketidir.

Generali Sigorta günümüzde proaktif ve ve öncü olmaya çalışıyor ve bireysel ve kurumsal risklerin düşürülmesine ve yönetilmesine önem veriyor. Bu gayretle çok geniş bir ürün yelpazesine sahiptir.

Ürünlerini, ihtiyaç sahiplerine, bireysel ve kurumsal olarak iki grupta toplamıştır.

Bireysel ürünleri içinde, araçlar ile ilgili olarak ortaya çıkabilecek bütün risklere cevap verecek, Prestij Trafik sigortası, Prestij Kasko Ekstra Sigortası, Mini Kasko Sigortası, Mini Kasko Ekstra Sigortası ve Kolay Kasko Sigortası ürünlerine sahiptir. Yine konutlar ile ilgili olarak, Konut Paket Sigortası, Süper Aile Konut Sigortası, Yangın Sigortası, Kasa Hırsızlık Sigortası, Ortak Alanlar Sigortası ve Zorunlu Deprem Sigortası (DASK) ürünlerine sahiptir. Bunun yanında kişisel ihtiyaçlara yönelik olarak Benim Sigortam Sigortası, Ferdi Kaza Paket Sigortası, Bagaj Sigortaları ve Seyahat Sigortaları ürünleri bulunmaktadır.

Kurumsal ürünleri içinde, hırsızlık risklerine karşı Taşınan Para Sigortaları, Kasa Hırsızlık Sigortaları ve Emniyeti Suistimal Sigortaları ürünlerine sahiptir. Sorumluluk sigortaları kapsamında İşverenin Hukuki Sorumluluk Sigortası, Üçüncü Şahıs Hukuki Sorumluluk Sigortası, Ürün Sorumluluk Sigortası ve Mesleki Sorumluluk Sigortaları bulunmaktadır. Bunlar yanında Nakliyat Sigortaları, Mühendislik Sigortaları, Havacılık Sigortaları ve işyeri Sigortaları gibi ürünlere sahiptir.

Generali Sigorta şirketi ile sigorta işlemleri konusunda ya da anlaşmalı servisler konusunda bilgi almak ihtiyacı olursa, şirketin 0850 555 55 55 numaralı 7/24 Sigorta Danışmanlığı hattı aranabilir.

Generali Sigorta şirketinin web sitesinin ve anlaşmalı olduğu servislerin isimlerini görmek ve kendinize en yakın olanı bulmak için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz:

http://www.generali.com.tr

http://www.generali.com.tr//apps/listservis/index.php

 

Generali Sigorta şirketi ve ürünleri hakkında veya anlaşmalı servisleri hakkında daha fazla bilgi almak ihtiyacı olursa, sigorta.com.tr web sitesinin deneyimli yöneticileri ve çalışanlarına başvurabilirsiniz.