Allianz Sigorta

1923 yılında Şark Sigorta kurulmuş. Bu şirket ilk olarak yangın ve nakliyat branşlarında faaliyet göstermeye başlamış. 1988 yılında dünyanın finans ve sigorta devi Allianz ortak olmuş bu şirkete. 1991 yılında Avrupa standartlarında limitsiz sağlık sigortasını ülkemizde sunan ilk sigorta şirketi olmuş. 2008 yılında şirketin ismi Allianz Sigorta olmuş. Bağlı olduğu Allianz Grup ise 1890 yılında kurulmuş. Bugün 70’den fazla ülkede faaliyet gösteriyor.

Allianz Sigorta şirketinin misyonu, müşterilerin sağlıklarını ve sahip oldukları bütün birikim ve mal varlıklarını korumaktır. Şirket Türk toplumu için burada oldukları inancındadır.

Allianz Sigorta şirketi, sağlık sigortaları, otomobil sigortaları, sorumluluk sigortaları, iş yeri sigortaları, ev sigortaları, seyahat ve yat sigortaları gibi çok farklı branşlarda birbirinden farklı çok sayıda ürün geliştirmiştir. Ürün çeşitliliğinin yanında her bütçeye uygun fiyatlarda prim seçenekleri de sunulmaktadır. Kısaca bu ürünlere bakalım.

Sağlık sigortaları branşında, çok farklı güvenceler ve limitler içeren, Dinamik sağlık sigortası, Optimum sağlık sigortası, Özel sağlık sigortası, Vitamin sağlık sigortası, Limitsiz sağlık sigortası, Vitalis sağlık sigortası ve Yurtdışı sağlık sigortası gibi sağlık sigorta paketleri sunmaktadır. Bu sigortalar, umulmadık bir kaza veya hastalık sonucu orta çıkacak sağlık giderlerini karşılamaya yöneliktir. Ayrıca sağlık için gerekli olacak her türlü tanı ve tedavi işlemlerini, en seçkin sağlık kuruluşlarında, en modern yöntemlerle yaptırmak mümkün olmaktadır.

Otomobil sigortaları branşında, aracın başına gelebilecek çeşitli riskler dikkate alınarak, Tüm oto genişletilmiş kasko sigortası, Zorunlu trafik sigortası, Markalı kasko sigortaları ve Süper trafik sigortası gibi araç sigorta paketleri hazırlanmıştır.

Ev sigortaları alanında, ev sahiplerini ve kiracıları düşünerek, Tüm ev sigortası, Dask (zorunlu deprem sigortası) ve Site / apartman yönetimi sigortası gibi sigorta alternatifleri sunmaktadır.

Sorumluluk sigortaları dalında, geleceği güvence altında almak amacı ile, Ferdi kaza sigortası, Kişisel sorumluluk sigortası, Tıbbi zorunlu sorumluluk sigortası, Kişisel güvence sigortası ve Finansal sigortalar, paket olarak farklı güvenceler vermektedir.

İş yeri sigortaları ise sigortalıların iş yerlerini güvence altına almak üzere, Tüm işyeri sigortası, Eczane paket sigortası, Akaryakıt paket sigortası ve Otel paket sigortası gibi ürünler hazırlanmıştır. Bu sigortalar yangın, hırsızlık ve su baskınından, işin durmasına ve kira kaybına kadar sayısız riske karşı güvence sağlamaktadır.

Nihayet seyahat ve yat sigortaları branşında, sigortalıların tatillerini ve yolculuklarını güvence altına almak üzere, Seyahat sağlık sigortası, Yat sigortası, Mavi dalga yat sigortası ve benzeri paketler bulunmaktadır.

Allianz Sigorta şirketi, web sitelerinde sigortalılara daha yakın olmak, onların daha kolay bilgi edinmelerini sağlamak ve işlemlerini hızlandırmak için Bireysel Online İşlemler ekranları hazırlamıştır. Bu ekranlar kullanılarak, poliçe bilgilerini görüntüleme, hasar ve tazminat bilgilerini görüntüleme gibi bazı işlemler hızlıca yapılabilmektedir.

Allianz Sigorta şirketi ile işlemler konusunda ya da anlaşmalı servisler ve sağlık kuruluşları konusunda bilgi almak ihtiyacı olduğunda, şirketin 444 45 46 numaralı Allianz Çözüm Hattı aranabilir.

Allianz Sigorta şirketinin web sitesinin ve anlaşmalı olduğu servisler ve sağlık kuruluşlarının isimlerini görmek ve kendinize en yakın olanı bulmak için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz:

http://www.allianzsigorta.com.tr

http://www.allianzsigorta.com.tr/anlasmalı-kurumlarımız/oto-servisleri/oto-servisleri.aspx

http://www.allianzsigorta.com.tr/anlasmalı-kurumlarımız/oto-cam-servisleri/oto-cam-servisleri.aspx#serviceList

http://www.allianzsigorta.com.tr/allianz-mini-onarim-hizmeti

http://www.allianzsigorta.com.tr/anlasmalı-kurumlarımız/markali-kasko-servisleri/markali-kasko-servisleri.aspx

https://saglik.allianz.com.tr/anlasmaliKurumlar/aramaMotoru/organizationSearch

Sigortacılık kendine özgü kuralları ve uygulamaları olan bir hizmet dalıdır. Her ne kadar şirketlerin web siteleri doyurucu ve geniş açıklamalarla donatılmış olsalar da şirket hakkında olsun, ürünleri hakkında olsun, anlaşma yaptıkları kuruluşlar hakkında olsun daha fazla bilgi almak ve karşılıklı görüşmek gereksinimi duyulursa, sigorta.com.tr web sitesinin deneyimli yöneticileri ve çalışanları her koşulda hizmet vermektedir.