AIG Sigorta

AIG Sigorta Grubu, 100’e yakın ülkede faaliyet gösteren ve 100 yıla yakın bir geçmişi olan güçlü bir sigorta kuruluşudur. Grup, 1976 yılında önce ülkemizde şube açmış, çok geçmeden de şirket kuruluşu yapılmıştır.

AIG Sigorta şirketinin vizyonu, yenilikçi sigorta çözümleri yaratmak, kaliteli bir müşteri hizmeti sunmak ve piyasada ilk tercih edilen sigorta şirketi olmaktır. Misyonu ise girişimcilik ruhu ile sektöre farklı açılardan bakabilmek ve etik kurallar içinde hareket ederek sektörde fark yaratabilmektir. Şirketin en büyük özelliği, çalışanlarının ellerinde bulundurdukları yüksek yetki seviyeleri sayesinde hızlı karar alma yeteneğidir.

AIG Sigorta şirketi, değişimi teşvik ederek yenilikçilikçi olmaya çalışmakta ve faaliyetleri sırasında doğruluk, adalet ve saygı ilkelerine bağlı kalmaya çalışmaktadır.

AIG Sigorta şirketi, kasko, konut, sağlık ve seyahat alanlarında faaliyet göstermektedir. Otomobil sigortaları konusunda araç sahiplerine, Kasko sigortası, Zorunlu trafik sigortası ve benzeri farklı araç sigortaları sunmaktadır. Sağlık sigortası alanında Ferdi kaza sigorta, Beklenmedik kaza sigortası, Seyahat sağlık sigortası ve Tamamlayıcı sağlık sigortası ürünleri ile yer almaktadır.

Sorumluluk sigortaları branşında da Çevre sorumluluk sigortaları, Finansal sigortalar, Enerji ve mühendislik sigortaları, Ticari yangın sigortaları, Nakliyat sigortaları ve Ticari sigortalar, ürünleri arasındadır.

AIG Sigorta şirketi, bu sayılanlar yanında, Ev aletleri sigortası, Ev eşyası sigortası ve daha birçok farklı sigorta ürününe sahiptir.

AIG Sigorta şirketi ile işlemler konusunda ya da anlaşmalı servisler ve sağlık kuruluşları konusunda bilgi almak ihtiyacı olduğunda, şirketin 0212 370 4343 numaralı hattı aranabilir. Ayrıca sağlık ile ilgili herhangi bir durumda 444 12 44 numaralı telefon aranabilir.

AIG Sigorta şirketinin web sitesinin ve anlaşmalı olduğu servislerin ve sağlık kuruluşlarının isimlerini görmek ve kendinize en yakın olanı bulmak için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz:

http://www.aig.com.tr

http://www.aig.com.tr/Anlasmali-Servisler_3238_484610.html

http://www.aig.com.tr/anlasmali-onarim_3238_538932.html

 

Her ne kadar şirketlerin web siteleri doyurucu ve geniş açıklamalarla donatılmış olsalar da şirket hakkında olsun, ürünleri hakkında olsun, anlaşma yaptıkları kuruluşlar hakkında olsun daha fazla bilgi almak ve karşılıklı görüşmek gereksinimi duyulursa, sigorta.com.tr web sitesinin deneyimli yöneticileri ve çalışanları her koşulda hizmet vermektedir.