Yapı Kredi Sigorta

1943 yılında Halk Sigorta olarak kurulan şirket 2000 yılında Yapı Kredi Sigorta şirketi adını almış. Bugün çok sayıdaki sigorta şirketi arasında yüzde 6’nın üzerine bir pazar payına sahiptir. Sigortacılık sektöründe her zaman diğerlerinden önce kritik konulara dokunması ve cesurca uygulaması ile sektörün lokomotifi kabul ediliyor. Konut ve kasko poliçelerinde bulunan güvencelerin tek bir pakette toplanarak müşterilere sunulmasını ilk yapan Yapı Kredi Sigorta olmuştur.

Şirketin vizyonu, herkes tarafından tercih edilen, kalıcı ve öncü sigorta markası olmaktır. Aynı zamanda uluslararası piyasada da referans olabilmektir. Şirketin misyonu ise sektörde en hızlı ve kaliteli hizmet veren şirketler arasında olmaktır.

Yapı Kredi Sigorta şirketi, kaza, yangın, nakliyat, tarım, sağlık ve mühendislik sigortaları branşlarında faaliyet göstermektedir.

Sağlık sigortası branşında, Can sağlığı sigortası, WIP sağlık sigortası,Nazar boncuğu sigortası, Moral destek sigortası, Seyahat acil sağlık sigortası ve Kurumsal sağlık sigortası gibi ürünlere sahiptir.

Araç sigortalarında, Kasko sigortası, Eko kasko sigortası ve Zorunlu trafik sigortası gibi ürünler sunmaktadır.

Konut sigortası dalında ise Yuvam sigortası, Küçük ev sigortası, Site paket sigortası, Zorunlu deprem sigortası (DASK) ve benzeir ürünlerle farklı güvenceler sunmaktadır.

İş yeri sigortaları branşında, Akaryakıt istasyonu paket sigortası, Otel ve tatilköyü paket sigortası, Endüstriyel yangın sigortası, Elektronik cihaz sigortası, Yazar kasa POS sigortası gibi ürünlerle piyasada yer almaktadır.

Yapı Kredi Sigorta şirketi, bu sayılanlar yanında, sorumluluk sigortaları, mühendislik sigortaları, uçak ve helikopter sigortası, nakliyet sigortası ve daha birçok farklı sigorta ürününe sahiptir.

Yapı Kredi Sigorta şirketi ile işlemler konusunda ya da anlaşmalı servisler ve sağlık kuruluşları konusunda bilgi almak ihtiyacı olduğunda, şirketin 0212 336 09 09 numaralı Müşteri İletişim Merkezi aranabilir.

Yapı Kredi Sigorta şirketinin web sitesinin ve anlaşmalı olduğu servislerin ve sağlık kuruluşlarının isimlerini görmek ve kendinize en yakın olanı bulmak için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz:

http://www.yksigorta.com.tr

http://www.yksigorta.com.tr/MechanicCompanies.aspx?contentID=382

http://www.yksigorta.com.tr/HealthCompanies.aspx?type=1&contentID=381

 

Yapı Kredi Sigorta şirketi ve ürünleri hakkında, ya da anlaşma yaptıkları servisler ve kuruluşlar hakkında daha fazla bilgi almak ve karşılıklı görüşmek gereksinimi duyulursa, sigorta.com.tr web sitesinin deneyimli yöneticileri ve çalışanları her koşulda hizmet vermektedir.