Trafik Sigortası Ücretleri

Trafik sigortası ülkemizde zorunlu olarak yapılması gereken bir sigorta ürünüdür. Trafikte seyir halinde faal olan her tip araç bu nedenle zorunlu trafik sigortasını yaptırmak zorundadır. Aksi halde araç görüldüğü ilk yerde bağlanacaktır ve cezai işlem uygulanacaktır. Bilindiği gibi sigorta sistemlerinin fiyatlandırmaları yapılırken fiyatlandırmada birçok kriter baz alınmaktadır. Bu kriterler şehir, ilçe, risk gurubu, yaş ve benzeri niteliklere göre değişmektedir.

Bilindiği gibi araç kullanımlarında sadece kişinin yapmış olduğu hata risk gurubunda değerlendirilmez bunun yanında hata yapmaya uygun bir trafiğin olduğu yerlerde çevresel faktörler de etkili olacağı için bu anlamda bu kriterler trafik sigortası ücretlerini de etkileyecektir. Çok uçuk fiyat farkları olmasa da yine de kayda değer fark vardır. Trafik sigortası zorunlu bir branş olduğu için çoğu hizmet alıcı hizmetin niteliğine değil de fiyatına bakarak en uygun olanını elde etmeye çalışırlar.

Kişisel istek ve beklentilere göre değişmeyen ancak diğer kriterler özellikle yol yardım hizmetini de göz önünde bulundurmak gerekecektir. Bu anlamda zengin sigorta şirketi çeşitliliğine sahip olan acentemizden hizmet almak isterseniz çok uygun fiyatlandırmalar elde edebilirsiniz. Acentemizde on beş adet firma hizmet vermektedir. Her firma çok farklı kriterleri göz önünde bulundurarak bu hizmetleri sunmuş oldukları için sizler bu anlamda bu zengin çeşitlilik içerisinde en uygun sigorta şirketini seçebileceksiniz.

Dilerseniz sigorta danışmanlarımızdan durum değerlendirmesi alarak, alacağınız sigorta klozlarını da öğrenebilirsiniz. Böylelikle nasıl bir hizmet aldığınızı ve hangi fiyata alacağınızı öğrenmiş olacaksınız. 

Ücretsiz Danışma