Trafik Sigortası Nedir

Ülkemizde başlıca zorunlu sigorta sistemlerinden biri olan zorunlu trafik sigortası uygulaması 2198 sayılı kanun ve yönetmelikler gereği teminat altına alınmıştır. Bu sebeple trafiğe çıkan her tip araç trafik sigortalı olmak durumundadır. Trafik sigortalarının işleme sistemi ise kaza esnasında karşı tarafın maddi ve manevi zararını karşılamaya yöneliktir. Bu nedenle ülkemiz sınırları içerisinde olan bütün araçların bu sigortayı muhakkak yapmaları gerekmektedir. Trafik sigortası olmadan seyir halinde olan araçlar kaza yapsın yada yapması cezai işleme tbi tutulacaktır. Cezai işlem sonrası da trafik sigortası olmadan tekrar trafiğe çıkmasına izin verilmeyecektir.

Zorunlu trafik sigortası kapsamında olan ancak muhtelif sebeplerden ötürü bu sigortayı yaptırmayan bir araç görüldüğü ilk yerde hemen bağlanır. Bağlanan aracın tekrar trafiğe dönebilmesi için hemen trafik sigortasının yaptırılması gerekir. Bunun yanında bu esnada kural ihlalinden ötürü ceza da alınmış olacaktır. Tüm bu risklere girmektense aracınızın trafik sigortasını yaptırarak hem kendinizi hem de aracınızı teminat altına almış olacaksınız. Sigorta şirketleri bu branşta çeşitli paket içerikleri ile müşterilerine çok uygun şekilde trafik sigortaları sunmaktadır. Böylece bu ürünü alırken çok iyi araştırmanız ve farklı yerlerden teklif almanız gerekecektir.

Acentemiz bu anlamda sizlere çok güzel bir arşiv sunuyor. Acentemiz bünyesinde bulunan on beşten fazla yetkili sigorta şirketi sizlerin en uygun sigorta teklifi almanıza aracılık edecektir. Bu sebeple bu hizmeti alırken sigorta şirketlerimiz farklı paketleri sizlere sunarak nasıl bir hizmet elde edeceğinizi sizlere belirteceklerdir.

Böylelikle siz kendi beklentilerinize uygun bir biçimde en güzel paketi seçerek bu zorunlu trafik sigortasını almış olacaksınız. 

Ücretsiz Danışma