Trafik Sigortası Nasıl Yapılır

En eski sigorta sistemlerinden biri olan trafik sigortası ülkemizde zorunlu olarak yaptırılmaktadır. Trafiğe çıkan her araç sahibi bu nedenle trafik sigortasını zorunlu olarak yaptırmak zorundadır. Aksi halde aracın trafiğe çıkması yasal olarak suçtur. Trafik sigortası yapılmayan bir araç trafikten hemen çekilir ve trafik bölge müdürlüklerinin otoparklarına bağlanmak suretiyle çektirilir. Bu nedenle her yıl süre bitiminde yenilenmesi gereken bu sigortanın yaptırılması gerekmektedir. Her hangi bir aracın kaza yapmış olması durumunda karşı tarafın kusuru oranında sigorta hizmeti verilmektedir. Örneğin kusur % 50 ise bu oranda sigorta hizmeti verilecektir. Trafik sigortası kusur oranına göre karşı aracın hasarını tazmin etmekle yükümlüdür.

Keza kazalarda çoğu kişi mağdur olacak ve önlenemez sorunlar da ortaya çıkabilmektedir. Trafik sigortası nasıl yapılır konusunda özellikle yeni araç sahipleri muallak içerisinde kalabilirler. Öncelikle şunu belirtmeliyiz. Trafik sigortası her yıl yapılır ve devamı yıllarda araç hala tescilli ise yenilenmesi zorunludur. Fiyatlandırma konusunda ise çok farklı kriterler devreye girecektir. Kaza branşlarında en uygun fiyat veren acentemize bekliyoruz.

Acentemiz bünyesinde faaliyetlerini sürdüren on beş üzerinde yetkili acenteliğimiz olan sigorta şirketleri bulunmaktadır. Bu şirketlerin her biri çok farklı kriterlere göre sizlere fiyatlandırma çıkaracaklardır.

Trafik sigortası zorunlu olduğundan ötürü bu hizmeti isteyenler genel anlamı ile uygun fiyatlar dahilinde sahip olmak isteyeceklerdir. Bu sebeple tüm anlaşmalı şirketlerimizden içerisinde mutlaka bir şirket sizlerin istediği koşullar ve fiyatlara göre bu hizmeti size sunacaktır. 

Ücretsiz Danışma