En Ucuz Trafik Sigortası Hangisi

Trafikte seyir halinde bulunan bütün araçlar için zorunlu olan trafik sigortası fiyatları belirlenirken şirketler kendi fiyat politikalaları ile ayrı ayrı değişkenlik gösteren teklifler sunmaktadır. Trafik sigortasının asıl amacı, yaşanmış olan bir trafik kazası esnasında karşı tarafta ve olayla ilgisi olmayan üçüncü şahıslarda oluşan zararı elafi etmeye diğer bir söylemle tazmin etmeye yöneliktir. Her yıl düzenli bir biçimde yenilenen trafik sigortası mevcut sigorta poliçe bitiş tarihinden itibaren ara vermeden yapılmalıdır. Ancak yeni araç tahsis ve ikinci el alınmış aracın da belirlenen süre içerisinde zorunlu trafik sigortası yapılmasıda zorunludur.

Trafik sigortalarında belki de en çok kafa karıştıran konulardan biri fiyatlandırma sistemidir. Çünkü illere, ilçelere, araçlara, araçların kullanım biçimlerine ve sürücünün geçmiş hasar kayıtlarına göre çok fazla değişken bulunmaktadır. Bu nedenle en ucuz trafik sigortası hangisidir konusuna net bir cevap vermek mümkün değildir. Zaman zaman sigorta şirketleri kampanyalar yapmakta ve kaza branşında uygun fiyatlar verebilmektedir, sigorta şirketleri bu anlamda kendi çıkarlarını da düşünerek trafik sigortasından yararlanma riskinin daha düşük olduğu kişilere daha uygun fiyatlarla bu branşta poliçe tanzim etmektedir.

Bunun yanında riskin yüksek olduğu durumlarda ise araç sürücüsüne yüksek primlerle teklif vermektedirler. Trafik sigortalarında değişken sayısının çok fazla olması böyle bir durumu ortaya çıkarmıştır. Bu değişkenlere göre ücret belirlenmesi yapılmaktadır. Özellikle büyük şehirlerdeki araç sahipleri bundan dolayı biraz daha fazla ücret ile karşı karşıya kalabileceklerdir. Ancak yine de bu hizmetlerden minimum düzeyde bir ücret ile faydalanmak istiyorsanız acentemiz bünyesindeki on beşten fazla yetkili sigorta şirketinin sunmuş olduğu paket içeriklerineulaşabilir teknik personellerimizin sizin adınıza sunacakları uygun ücretlendirmeleri incelemelisiniz.

Böylelikle en uygun şartlarda trafik sigortasını elde etmiş olacaksınız. 

Ücretsiz Danışma