Koru Mutuel Sigorta

Kooperatifçiliğin en önemli özelliği paylaşım ve sigortacılığın en önemli değeri risk yönetimi biraraya getirilerek 2011 yılında Koru Mutuel Sigorta şirketi kurulmuştur. Ülkemizin tek sigorta kooperatifi olma özelliğini taşıyan Koru Mutuel Sigorta şirketi poliçe satın alan kişi ve kuruluşları birer ortak olarak bünyesine katmaktadır. Aslında bu yolla poliçe satın alanlar, statü olarak şirketin kooperatif yapısının birer ortağı, yani sahibi durumunda olduklarından, kendilerini çok daha güvende hissetmektedirler. Poliçe sahipleri aynı zamanda elde edilen gelir gider farkından da pay almaktadırlar.

Koru Mutuel Sigorta şirketinin vizyonu, sadece ülkemizde değil dünyada da sigorta kooperatifi kavramının en iyi örneklerinden biri olmaktır. Şirketin misyonu ise, birer ortak olan poliçe sahiplerinin hergün daha çok büyüyen bir kurumsal yapıdan pay sahibi olmalarını sağlamaktır. Aynı zamanda sigortanın ülkemizde tabana yayılmasını sağlamaktır.

Koru Mutuel Sigorta şirketi, işleyişi, iletişimi, ortaklık yapısı ve bütün faaliyetleri ile etik kurallara ve yasalara bağlı bir kuruluş olmaya değer vermektedir. Sigortacılığa getirdiği kooperatif yapısı ve poliçe sahiplerine sunduğu ortaklık statüsü ile sektörde fark yaratan bir sigorta şirketidir.

Koru Mutuel Sigorta şirketi, diğer sigorta şirketlerinin sunduğu hemen hemen bütün sigorta ürünlerine sahiptir.

Oto sigortaları dalında, Kasko sigortası ve Zorunlu trafik sigortası gibi ürünler sunmaktadır.

Kaza sigortaları dalında, Ferdi kaza sigortası, Seyahat ferdi kaza sigortası, Karayolu zorunlu koltuk sigortası ve benzeri ürünlere sahiptir.

Yangın sigortaları dalında, Zorunlu deprem sigortası (DASK), Konut yangın sigortası, İşyeri yangın sigortası gibi ürünlere sahiptir.

Tarım sigortaları branşında, Devlet destekli bitkisel ürün sigortası, Devlet destekli sera sigortası, Devlet destekli büyükbaş hayvan hayat sigortası, Devlet destekli küçükbaş hayvan hayat sigortası, Devlet destekli kümes hayvanları hayat sigortası gibi ürünlere sahiptir.

Sorumluluk sigortaları branşında ise portföyünde, İşveren mali sorumluluk sigortası, Üçüncü şahıs mali sorumluluk sigortası, Asansör kazalarında üçüncü kişilere sorumluluk sigortası ve Hekim sorumluluk sigortası gibi ürünler vardır.

Koru Mutuel Sigorta şirketi ile işlemler konusunda ya da anlaşmalı servisler konusunda bilgi almak ihtiyacı olduğunda, şirketin 0216 465 7353 numaralı hattı aranabilir.

Koru Mutuel Sigorta şirketinin web sitesinin ve anlaşmalı olduğu servislerin isimlerini görmek ve kendinize en yakın olanı bulmak için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz:

http://www.korusigorta.com.tr

http://www.korusigorta.com.tr/anlasmali-servislerimiz.aspx?pageID=617

Koru Mutuel Sigorta şirketi ve ürünleri hakkında, ya da anlaşma yaptıkları servisler kuruluşlar hakkında daha fazla bilgi almak ve karşılıklı görüşmek gereksinimi duyulursa, sigorta.com.tr web sitesinin deneyimli yöneticileri ve çalışanları her koşulda hizmet vermektedir.