En Ucuz Kasko Sigortası Hangisi

Zorunlu trafik sigortasını destekler nitelikte alınan bir hizmet olan kasko sigortaları ülke sınırları içerisinde geçerlidir. Bir araç ülke dışına çıktığı andan itibaren teminat altına alınan konular devre dışı bırakılmaktadır.

Bilindiği gibi zorunlu trafik sigortalarında iki aracın kaza yapması durumunda karşı tarafın zararları karşılanıyor. Standart teminatlar veren zorunlu trafik sigortasından ziyade kasko sigortalarında araç yanmasından yaşanan kazalara, hayvan çarpmasından doğal afetlerin getirmiş olduğu zararlara kadar onlarca konu teminat altına alınabilir. Sigorta şirketlerinin Full diyerek tabir ettikleri bu paket içerikleri doğal olarak birçok konuyu teminat altına alacağı için son derece nitelikli bir hizmet olduğunu söyleyebiliriz.

Genellikle bir yıllı süreçler dâhilinde yenilenen bu sigorta hizmetlerinde fiyatlandırmalar da çok farklı değişkenlere göre farklılık göstermektedir. Örneğin genç bir sürücü daima orta yaşlı bir sürücüye göre daha fazla risk teşkil eder. Bu ve benzer özellikleri meslek grupları için de belirtebiliriz. Ancak sizlerin genel şartlarına ve standart koşullarınıza göre en ucuz kasko sigortasını elde etmeniz mümkündür. Bu sebeple sigorta şirketleri ile iletişime geçerek kendi şartlarınız ve istemiş olduğunuz en nitelikli paket içeriklerine göre uygun bir fiyatlandırma elde edebilirsiniz. Bunun için fazlaca sigorta şirketinden fiyat almanız sizin açınızdan önemli bir süreç olacaktır.

Çünkü sizlerin belirlemiş olduğu şartlara göre bütün sigorta şirketleri aynı fiyatlandırmayı yapmazlar bu şirketler içerisinde en ucuz fiyatlandırmayı gerçekleştiren sigorta şirketini seçmelisiniz. 

Ücretsiz Danışma