Doğa Sigorta

Kooperatifçiliğin temelinde dayanışma vardır. İnsanlar ortak sosyal, kültürel ve ekonomik gereksinimlerini karşılamak üzere demoktratik yollardan bir araya gelirler ve bir işletme kurarlar. Tamamen gönüllü bir katılımın olduğu bu kuruluşlara kooperatif denir. Sigortacılık sisteminde de benzer riskleri tehdit olarak gören kişiler kendilerini ve birbirlerini korumak amacı ile prim havuzları oluştururlar ve bu şekilde biriken fonlar bir güvence ortamı sağlar. Burada tamamen sigortacılığın temel ilkeleri ile hareket edilir. Yasalara uygun şekilde bir ortaklık süreci ve koşulları belirlenir.

Bu ortaklığa katılanlar eşit miktarda bir ortaklık payı öderler ve bir sermaye oluştururlar. Sigortacılığın yasal düzenlemelerine ve evrensel sigortacılık uygulamalarına uygun şekilde poliçe düzenlenir ve risklere uygun primler ödenir. Bir hasar meydana geldiğinde de yine sigortacılık kurallarına uygun şekilde tazminat ödenir.

Doğa Grup 1979 yılında kurulmuştur ve eğitim, demir çelik, girişim, bilişim, sağlık ve turizm gibi sektörler yanında sigortacılık sektöründe de faaliyet göstermektedir.

Doğa Sigorta Kooperatifi, sigortacılığın temel kavramı olan risk yönetimi ile kooperatifçiliğin temel kavramı olan paylaşımı birleştirmiş ve poliçe sahiplerini bir ortak olarak sisteme katarak bu şekilde güvence ortamı yaratmıştır.

Doğa Sigorta, sigorta kooperatifi kavramını, doğaya ve insana saygı çerçevesinde geliştirmeyi ve henüz emekleme döneminde olan kooperatif sigortacılığının en başarılı örneklerinden biri olmayı vizyon olarak belirlemiştir. Sigortacılık bilincinin tabana yayılmasını sağlamayı ise misyon olarak belirlemiştir. Bunun için de deneyimli ve uzman bir çalışan kadrosu kurmuştur. Etik sigortacılık kurallarına uymak, yenilikçi olmaya çalışmak, üretken olmak, dürüst ve güvenilir olmak, önem verdikleri değerlerdir.

Doğa Sigorta, diğer bütün sigorta şirketleri gibi, kasko sigortaları, zorunlu trafik sigortaları, her türlü sorumluluk sigortaları, ferdi kaza sigortaları, yangın sigortaları, nakliyat sigortaları, genel zarar sigortaları başlığı altında hırsızlık sigortaları, emniyeti suistimal sigortaları, inşaat sigortaları, montaj sigortaları, zorunlu deprem sigortaları ve daha birçok sigortacılık ürünlerine sahiptir.

Doğa Sigorta şirketi ile sigorta işlemleri konusunda ya da anlaşmalı servisler konusunda bilgi almak ihtiyacı olursa, şirketin (216) 693 36 42 (DOGA) numaralı hattı aranabilir.

Doğa Sigorta şirketinin web sitesinin ve anlaşmalı olduğu servislerin isimlerini görmek ve kendinize en yakın olanı bulmak için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz:

http://www.dogasigorta.com

http://www.dogasigorta.com/anlasmaliservisler.php

 

Doğu Sigorta şirketi ve ürünleri hakkında veya anlaşmalı servisleri hakkında daha fazla bilgi almak ihtiyacı olursa, sigorta.com.tr web sitesinin deneyimli yöneticileri ve çalışanlarına başvurabilirsiniz.