Acıbadem Sigorta

Acıbadem Sigorta şirketi, sigortacılık sektöründe sadece sağlık sigortaları branşına yoğunlaşmış ve sadece bu alanda uzmanlaşmış tek sigorta şirketidir. Kurulduğu 2004 yılından beri faaliyet göstermektedir. 2013 yılında şirketin yüzde 90 hissesi, Malezya Hükümeti’nin stratejik yatırım fonu olan ve sağlık ve sigorta sektöründe dünyaya yayılmış olan Khazanah tarafından kontrol edilen Burau Ventures tarafından satın alınmıştır.

Acıbadem Sigorta şirketinin Genel Müdürlüğü Ataşehir’dedir. Ülke genelinde 201 acentesi bulunmakta ve bütün sigorta hizmetlerinde hızlı ve kaliteli faaliyet göstermektedir.

Acıbadem Sigorta şirketi, 350 bine yaklaşan sigortalı sayısı ile sektörün üçüncü büyük sağlık sigorta şirketidir. Geçtiğimiz yıl sektörün üç katı bir büyüme performansı göstermiştir.

Sigortalılarına daha yakın olabilmek ve onlara hızlı hizmet götürebilmek için de 2.500’den fazla sağlık kuruluşu ile anlaşmalar yapılmıştır.

Acıbadem Sigorta şirketi, alanında pazarı büyütmek ve sigorta bilincini yaygınlaştırmak adına üzerine düşeni yapmaktadır. Vizyonları, değer yaratan, alanında lider olan ve pazar belirleyici bir şirket olmaktır. Misyonları, şeffaf, ölçülebilir, herkesin kazanacağı bir şirket olmaktır. Farklı ve büyük kitlelere uygun imkanlar sunarak pazarı geliştirmek ve desteklemektir.

Acıbadem Sigorta şirketi, sağlık, hayat ve kaza branşlarında birbirinden farklı çok sayıda ürün geliştirmiştir. Kısaca bu ürünlere göz atalım.

Sağlık sigortası alanında Acıbadem Sigorta şirketi, farklı ihtiyaçlara kişiye özel çözümler üretmeye çalışmaktadır. Yatarak tedavi, ayakta tedavi, doğum, check-up, diş, göz ve benzeri birçok tedavi şekline uygun, limitsiz ya da muafiyetli çok özel sigorta paketleri oluşturmak mümkün. Bu tamamen sigortalının beklentilerine ve bütçesine uyan bir paket olacaktır. Bu amaçla geliştirilen, VIP özel sağlık sigortaları, Acil sağlık sigortaları, Gezi sağlık sigortaları, Vize sağlık sigortaları gibi sigorta paketleri ve bunların alt çeşitleri bulunmaktadır. Örneğin, Gezi sağlık sigortaları altında, Yurtiçi gezi sigortası, Avrupa gezi sigortası ve Dünya gezi sigortası gibi farklı seçenekler vardır.

Aynı şekilde hayat sigortalarında da yine sigorta yaptırmak isteyen kişilerin bütçelerine ve beklentilerine uygun hayat sigorta paketleri bulunmaktadır. Örneğin, Akasya hayat sigortası, Kavak hayat sigortası, Ekin hayat sigortası, Göknar hayat sigortası, Okul hayat sigortası ve Kredi hayat sigortası gibi.

Bunlar yanında kaza sigortalarında Çınar kaza sigortası, Meşe kaza sigortası ve Söğüt kaza sigortası bulunmaktadır.

Hepsinden önemlisi belki de Tehlikeli hastalıklar sigortasıdır. Kalp krizi, kanser, inme, organ nakli, by-pass ve benzeri onüç farklı tehlikeli hastalığa güvence sunan bu sigorta gerçekten önemli bir ihtiyacı karşılamaktadır.

Bu arada Acıbadem Sigorta şirketi, geliştirdikleri mobil uygulaması ile her zaman sigortalıların yanında olmaya çalışmaktadır. Bu uygulama sayesinde sağlığa yönelik pratik uygulamalar ve satın alınan poliçeler ile ilgili bilgiler çok kısa yoldan sigortalıya ulaştırılıyor. Ayrıca bu uygulama ile acil durumlarda ambulans, polis, itfaiye çağırmak, ilaç takip sisteminden yararlanmak, en yakın hastane veya eczaneyi bulmak, sağlıklı beslenme bilgileri, çocukların aşı takvimi ve benzeri sayısız bilgiye ulaşmak çok hızlı ve kolay olabilecektir.

Acıbadem Sigorta şirketi ile işlemler konusunda ya da anlaşmalı kuruluşlar konusunda bilgi almak ihtiyacı olduğunda, şirketin 0216 571 5 571 numaralı Müşteri İletişim Merkezi ya da 0216 571 56 56 numaralı Provizyon Merkezi aranabilir.

Acıbadem Sigorta şirketinin web sitesinin ve anlaşmalı olduğu sağlık kuruluşlarının isimlerini görmek ve kendinize en yakın olanı bulmak için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz:

www.acibademsigorta.com.tr

http://www.acibademsigorta.com.tr/tr/anlasmali-kurumlar.aspx

Acıbadem Sigorta şirketi hakkında olsun, ürünleri hakkında olsun, anlaşma yaptıkları kuruluşlar hakkında olsun daha fazla bilgi almak ve karşılıklı görüşmek gereksinimi duyulursa, sigorta.com.tr web sitesinin deneyimli yöneticileri ve çalışanları her koşulda hizmet vermektedir.